Παρατείνονται οι συμβάσεις για την μεταφορά των μαθητών στην Κρήτη για το σχολικό έτος 2021 – 2022, ενημέρωσε ο Περιφερειάρχης Σταύεος Αρναουτάκης τον Πρόεδρο του ΚΤΕΛ Ηρακλείου – Λασιθίου κ. Μανόλη Χαχλιούτη.
Η έγκριση της παράτασης αφορά τις συμβάσεις μεταξύ των αναδόχων του διαγωνισμού για τις υπηρεσίες μεταφοράς μαθητών στην Κρήτη.
Στην συνάντηση των δύο ανδρών παρευρέθηκαν, η Αντιπεριφερειάρχης Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης, Απασχόλησης και Νέας Γενιάς Έφη Κουτεντάκη, ο Αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου Νίκος Συριγωνάκης και ο Γενικός Διευθυντής του ΚΤΕΛ Ηρακλείου – Λασιθίου Γιώργος Χαλεπάκης.
Συμβάσεις μεταφοράς μαθητών
![](https://i0.wp.com/cretanbusiness.gr/wp-content/uploads/2021/02/ΧΑΝΙΩΝ-2.jpg?resize=400%2C250&ssl=1)