Στο ξενοδοχείο Metropol στη Λάρισα διεξάγεται το Final 4 του 48ου Πανελληνίου Ομαδικού Πρωταθλήματος Α΄ Εθνικής κατηγορίας το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Νοεμβρίου 2021. Συνδιοργανωτής των αγώνων είναι ο Σύλλογος Σκακιστών Λάρισας με την υποστήριξη του Δήμου Λαρισαίων.
Στο Final 4 συμμετέχουν οι 4 ομάδες που κατάκτησαν τις 2 πρώτες θέσεις στον Νότιο και στον Βόρειο Όμιλο του 48ου Πανελληνίου Ομαδικού Πρωταθλήματος Α΄ Εθνικής κατηγορίας που διεξήχθη σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη αντίστοιχα:
Ευβοϊκή Ένωση Σκακιστών
Σκακιστική Ακαδημία Συκεών – Νεάπολης
Σκακιστικός Όμιλος Καβάλας και
Ο Φυσιολάτρης Νίκαιας
48ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα
![](https://i0.wp.com/cretanbusiness.gr/wp-content/uploads/2021/11/48-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ-ΟΜΑΔΙΚΟ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.jpg?resize=400%2C250&ssl=1)