Ροή Ειδήσεων

Αποτελέσματα RAPID & BLITZ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι αγώνες του 1ου Διαδικτυακού Πανελλήνιου Ατομικού Πρωταθλήματος Rapid & Blitz και του 1ου  Διαδικτυακό Πανελλήνιο Ατομικού Πρωταθλήματος Γυναικών Rapid & Blitz.
Στους αγώνες συμμετείχαν: 263 σκακιστές-στριες (220 στο Όπεν και 43 στο Γυναικών) στο rapid και 189 σκακιστές-στριες (165 στο Όπεν και 24 στο γυναικών).
Οι τελικοί νικητές στη γενική κατάταξη και στις ειδικές κατηγορίες, μετά την ολοκλήρωση του ελέγχου για το anti-cheating, έχουν ως εξής:
RAPID OPEN
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1ος Λευθεριώτης Αλέξανδρος ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 7,5 β.
2ος Πατρελάκης Ευάγγελος ΣΑ ΧΑΝΙΩΝ 7 β.
3ος Καραγιάννης Θωμάς Αριστοτέλης ΣΟ ΒΕΡΟΙΑΣ 7 β.
U08
1ος Ανδρούτσος Ιάσων – Ευάγγελος ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
2ος Λάμπος Χαράλαμπος ΑΠΟ «ΑΙΓΛΗ» ΠΑΠΑΓΟΥ
3ος Παπακυριάκου Πέτρος ΓΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ
U10
1ος Παλαιολόγου Απόστολος ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2ος Μαρινίδης Σταύρος ΟΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
3ος Μπουγάς Γεώργιος ΑΠΟ «Ο ΓΑΛΑΞΙΑΣ»
U12
1ος Γκαβαρδίνας Αντώνιος ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΣ
2ος Τουμπακάρη Μαρία ΕΟΑΟ «Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ» ΝΙΚΑΙΑΣ
3ος Ντούνιας Ιωάννης ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
U14
1ος Καλογρίδης Θεμιστοκλής ΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Ο ΑΡΗΣ»
2ος Χειλαδάκης Βασίλειος ΧΑΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
3ος Ταγκάλογλου Σάββας Στέφανος ΑΜΟ «Ο ΓΑΛΑΞΙΑΣ»
U16
1ος Κούτλας Νικόλαος ΣΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
2ος Παπιδάκης Γεώργιος ΟΦΗ
3ος Χριστοδούλου Πανορμίτης ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ
U18
1ος Λευθεριώτης Αλέξανδρος ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2ος Πατρελάκης Ευάγγελος ΣΑ ΧΑΝΙΩΝ
3ος Βαρδάκας Γρηγόριος ΣΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
S50
1ος Αναστασόπουλος Άγγελος ΑΠΟ «ΚΟΤΙΝΟΣ» ΧΟΛΑΡΓΟΥ
2ος Shahaj Arjan ΣΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ
3ος Αποστόλου Αλέξανδρος ΣΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΥ
S65
1ος Σκιαδόπουλος Νικόλαος ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2ος Λύτρας Διονύσιος – Παναγιώτης ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
RAPID WOMEN
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1η Δερέκα Κωνσταντίνα ΑΠΟ «Ο ΓΑΛΑΞΙΑΣ» 7 β.
2η Σίσκου Ευαγγελία ΣΟ «ΣΑΧ» Θεσσαλονίκης 6,5 β.
3η Κρατημένου Μαρία ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 6 β.
U08
1η Λάμπου Μαριάντα ΑΠΟ «ΑΙΓΛΗ» ΠΑΠΑΓΟΥ
2η Αφαντίτη Μαρία Βαρβάρα ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΟΣ
3η Λατίφη Διονυσία ΠΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
U10
1η Σίσκου Ευαγγελία ΣΟ «ΣΑΧ» ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
2η Ψαριανού Ελένη ΣΑ ΧΑΝΙΩΝ
3η Ταλαβέρου Βασιλική Βικτώρια ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
U12
1η Νύκταρη Άννα – Μαρία ΣΟ ΛΕΩΝ ΚΑΝΤΙΑ «LEON CANDIA»
2η Τζεμπελίκου Χριστίνα ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ»
3η Γιακουστίδου Ευγενία «ΧΑΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ»
U14
1η Κοσμά Μαρία ΑΟ «ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ ’89»
2η Τσαπάκη Ασημένια ΟΦΗ
3η Αθανασίου Σουμέλα ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΣ
U16
1η Δερέκα Κωνσταντίνα ΑΜΟ «Ο ΓΑΛΑΞΙΑΣ»
2η Κρατημένου Μαρία ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
3η Εργαζάκη Ειρήνη ΟΦΗ

BLITZ OPEN
ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
1ος Πατρελάκης Ευάγγελος ΣΑ ΧΑΝΙΩΝ 15 β.
2ος Παυλίδης Αναστάσιος ΑΟ «ΚΥΔΩΝ» ΧΑΝΙΩΝ 12,5 β.
3ος Σταματίου Ροδόλφος ΕΟΑΟ «Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ» ΝΙΚΑΙΑΣ 12 β.
U08
1ος Παπακυριάκου Πέτρος ΓΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ
2ος Χωραφάς Μάριος ΑΟ «ΛΑΤΩ» ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3ος Σκόδρας Διονύσιος Ελευθέριος ΕΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
U10
1ος Παλαιολόγου Απόστολος ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2ος Σερέτης Αναστάσιος ΠΣ ΣΥΝΟΙΚΙΣΜΟΥ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
3ος Κηρυττόπουλος Ιωάννης ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΣ
U12
1ος Γκαβαρδίνας Αντώνιος ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΣ
2ος Γεωργιάδης Αναστάσιος ΣΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
3ος Φαρμάκης Ιωάννης ΣΚΑΚ. ΑΚΑΔ. ΕΣΘ «Γ. ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ»
U14
1ος Σουκαριέ Ζωρζ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
2ος Χειλαδάκης Βασίλειος ΧΑΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
3ος Δημανούδης Πέτρος ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
U16
1ος Σταματίου Ροδόλφος ΕΟΑΟ «Ο ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΗΣ» ΝΙΚΑΙΑΣ
2ος Καλογρίδης Αντώνιος ΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «Ο ΑΡΗΣ»
3ος Χριστοδούλου Πανορμίτης ΕΝΩΣΗ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ
U18
1ος Πατρελάκης Ευάγγελος ΣΑ ΧΑΝΙΩΝ
2ος Τζοβάνης Αναστάσιος Αναγνώστης ΕΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
3ος Γιαννάκουρας Ιωάννης ΣΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ
S50
1ος Γιουβαντσιούδης Κωνσταντίνος ΟΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ
2ος Δημανούδης Άγγελος ΑΜΕΣ ΝΕΑΣ ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ
3ος Ζαγανάς Κωνσταντίνος ΣΟ ΠΑΛΑΜΑ
S65
1ος Αντώνογλου Χρήστος ΜΓΣ «Ο ΕΘΝΙΚΟΣ» ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ
2ος Σκιαδόπουλος Νικόλαος ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
BLITZ WOMEN
1η Γκουτζούκη Αικατερίνη Αργυρώ ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 15 β.
2η Παπαδοπούλου Μαριλένα ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΟΣ 13 β,
3η Τζεμπελίκου Αγάπη ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ» 13 β.
U10
1η Ανεμογιάννη Σαββίνα ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η Ταλαβέρου Βασιλική Βικτώρια ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
3η Τζίμα Άνθια ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΤΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ
U12
1η Γιακουστίδου Ευγενία ΧΑΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
2η Σκλαβούνου Καλλιόπη ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
3η Κόλλια Ευγενία ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
U14
1η Γκουτζούκη Αικατερίνη Αργυρώ ΣΠΖ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
2η Παπαδοπούλου Μαριλένα ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΟΣ
3η Τζεμπελίκου Αγάπη ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ»
U16
1η Εργαζάκη Ειρήνη ΟΦΗ
2η Δερέκα Κωνσταντίνα ΑΜΟ «Ο ΓΑΛΑΞΙΑΣ»
3η Ραυτοπούλου Κωνσταντίνα ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΒΟΛΟΥ

ΜΙΚΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Rapid και Blitz)
OPEN
1ος Πατρελάκης Ευάγγελος ΣΑ ΧΑΝΙΩΝ 29 β.
2ος Σαμαρίδης Κωνσταντίνος ΣΟ «ΣΑΧ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ» 25 β.
3ος Τερ-Γκεβορκιάν Ιωάννης ΣΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 25 β.
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
1η Δερέκα Κωνσταντίνα ΑΜΟ «Ο ΓΑΛΑΞΙΑΣ» 25 β.
2η Εργαζάκη Ειρήνη ΟΦΗ 23,5 β.
3η Τζεμπελίκου Αγάπη ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ ΠΕΙΡΑΙΑ «ΟΙ ΜΑΧΗΤΕΣ» 23 β.

Σχετικά άρθρα

Ξεκινήστε να γράφετε τον όρο αναζήτηση επάνω και πατήστε enter για Αναζήτηση. Πατήστε ESC για ακύρωση.

Επιστροφή επάνω
Αρέσει σε %d bloggers:

Συνεχίζοντας να χρησιμοποιείτε την ιστοσελίδα, συμφωνείτε με τη χρήση των cookies. Περισσότερες πληροφορίες.

Οι ρυθμίσεις των cookies σε αυτή την ιστοσελίδα έχουν οριστεί σε "αποδοχή cookies" για να σας δώσουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία περιήγησης. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε αυτή την ιστοσελίδα χωρίς να αλλάξετε τις ρυθμίσεις των cookies σας ή κάνετε κλικ στο κουμπί "Κλείσιμο" παρακάτω τότε συναινείτε σε αυτό.

Κλείσιμο