Τον αντιστασιακό Ιωάννη Ανδρεαδάκη τίμησε ο Δήμος Μαλεβιζίου, με την ονοματοδοσία «οδός Ιωάννη Δράκου Ανδρεαδάκη», στην πρώτη κάθετος στην οδό Μητσοτάκη αμέσως μετά τη γέφυρα του Ξηροπόταμου προς Αμμουδάρα.
Στην εκδήλωση την επιμνημόσυνη δέηση τέλεσε ο Επίσκοπος Κνωσού κ. Πρόδρομος ενώ στον Ιωάννη Ανδρεαδάκη αναφέρθηκε με την ομιλία του ο ιστορικός – συγγραφέας Μιχαήλ Παπαηλιάκης.
Επίσης στην τελετή παρευρέθηκαν η Δημοτική Αρχή, ο Πρόεδρος του Περιφερειακού Συμβουλίου Κρήτης και μέλη της οικογένειας Ανδρεαδάκη.
Τιμητική ονοματοδοσία
![](https://i0.wp.com/cretanbusiness.gr/wp-content/uploads/2021/11/ΟΔΟΣ-ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ.jpg?resize=400%2C250&ssl=1)