Εγκρίθηκε από το Περιφερειακό Συμβούλιο Κρήτης η εφαρμογή του αρ. 109 του ν. 3852/2010 για την εκκαθάριση της ανώνυμης εταιρείας «ΣΦΑΓΕΙΑ ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ» με διακριτικό τίτλο «ΚΡΟΝΟΣ Α.Ε.». Συγκεκριμένα αποφασίσθηκε η κατανομή των εξόδων εκκαθάρισης με βάση τα ποσοστά συμμετοχής των μετόχων της ΚΡΟΝΟΣ ΑΕ δηλαδή της Περιφέρεια Κρήτης και των Δήμων Μινώα Πεδιάδας, Γόρτυνας και Φαιστού έτσι ώστε να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση της εταιρείας και να ακολουθήσει η λύση της, σύμφωνα και με την απόφαση 871/2017 για ορισμό εκκαθαριστή από το Μονομελές Πρωτοδικείο Ηρακλείου.
Εκκαθάριση ΚΡΟΝΟΣ ΑΕ
![](https://i0.wp.com/cretanbusiness.gr/wp-content/uploads/2020/10/unnamed-file-4.jpg?resize=400%2C250&ssl=1)