Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν η Άννα και ο Διονύσης Κορακάκης στο μεικτό ομαδικό αεροβόλου πιστολιού 10μ. στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Μπακού.
Με νέο πανελλήνιο ρεκόρ, η Άννα και ο Διονύσης Κορακάκης αντιμετώπισαν τους Ολένα Κόστεβιτς και Όλεχ Όμελχουκ από την Ουκρανία και επιβλήθηκαν με 16-6, σε αγώνα που εντάσσεται στο πρόγραμμα των Ολυμπιακών αγώνων του 2024 στο Παρίσι.
Χρυσό μετάλλιο αδελφών Κορακάκη
![](https://i0.wp.com/cretanbusiness.gr/wp-content/uploads/2022/05/ΚΟΡΑΚΑΚΗ.jpg?resize=400%2C250&ssl=1)