Το Πανελλήνιο Αθλητικό Σωματείο Γυναικών «Καλλιπάτειρα» διοργανώνει την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας, το Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2023, στις 9:30 το βράδυ, στην αίθουσα δεξιώσεων Olympia Palace, στο Ηράκλειο. Τα έσοδα θα διατεθούν στην Μονάδα Νεογνών του ΠΑΓΝΗ.
Στην εκδήλωση θα παρευρεθούν η Πρόεδρος Κατερίνα Παναγοπούλου, η Συντονίστρια του Ηρακλείου, Μαρία Αντωνακάκη ενώ θα τιμηθούν η επιχειρηματίας Νανά Καράτζη, ο γιατρός Γιώργος Παππάς και ο Πρωταθλητής Ελλάδος ποδηλασίας Κωνσταντίνος Τσαγκατακης.
Η εκδήλωση πραγματοποιείται υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Κρήτης.
Κοπή πίτας «Καλλιπάτειρας»
![](https://i0.wp.com/cretanbusiness.gr/wp-content/uploads/2023/01/ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ.jpg?resize=400%2C250&ssl=1)